KÖR - Mediációs Műhely

Barátságunk több mint 15 évvel ezelőtt, egy pszichodráma csoport keretein belül kezdődött. Az évek során kísértük egymást bajban, vidámságban, gyerekeink születésénél, óvodaalapításban, párkapcsolati nehézségekben, munkával kapcsolatos kérdéseinkben. A barátságunkat leginkább az jellemzi, hogy ott vagyunk egymásnak, jóban rosszban.

Ez az erős alap volt, ami mindig is motivált minket arra, hogy összefűzzük útjainkat a hivatásunk terén is. És érdekes módon, sosem találtuk meg ebben magunkat, egymással. Egészen addig, amíg - Demeter Dóri barátnőnk javaslatára - be nem iratkoztunk Fellegi Borcsa és Winkler-Virág András mediátorképzésére, ahol már az első nap tudtuk, hogy ez lesz a mi kettőnk közös útja, amihez a tervezgetés során végül Dóri is csatlakozott..

Így született meg a KÖR - Mediációs Műhely.

Hitvallásunk, hogy segítsük az embereket abban, hogy konfliktusaikra, a mi pártatlan segítségünkkel, kommunikáció útján találjanak választ.

Életünk során, mindketten számos olyan helyzetben voltunk, amelyben egy közösség tagjai nem találtak hangot egymással, sok tapasztalatunk lett arra, hogy hogyan nem lehet konfliktust hatékonyan kezelni. A kör facilitálás egy olyan, az amerikai és kanadai indián kultúrából átvett eszköz, amely tapasztalataink szerint gyógyító hatással van a konfliktusokkal küzdő közösségek számára.


Munkatársaink

György Kata

Ha egy szóban kéne kifejezzem, mi az én hivatásom, azt mondanám: Emberek. Bővebben, az Emberekkel való kommunikáció, egymás megértése, közös fejlődés, akár szakmai, akár személyiségi téren. Mikor fiatalon tanárként dolgoztam, rájöttem, hogy óriási fejlődni valóm van a kommunikációm terén. A húszas éveim végén találtam rá az önismeret útjára, amely azóta is erős támaszom a hétköznapjaimban. Az elmúlt húsz évben, a különböző önismereti és kommunikációs eszközöknek és tréningeknek hála, mára az emberek közötti kommunikáció megsegítése hitvallásommá vált. Különösen szeretek közösségekkel foglalkozni, ahol a legizgalmasabb talán az, hogy a legkülönfélébb világnézetű tagok között hogyan lehet egy közös cél érdekében egy közös platformra eljutni, hogyan lehet a már kialakult sebeket begyógyítani.
Gyermekeimnek olyan óvodai és iskolai pedagógia szellemiséget szerettem volna biztosítani, ahol a számomra fontos fenti értékek meg tudnak jelenni. Így ismerkedtünk meg a Waldorf pedagógiával és tapasztaltuk meg a Waldorf közösségek összetartó ereje mellett, azok működési és konfliktuskezelési nehézségeit. A közösségi mediációs eszközök számomra új, biztonságos, és a közösséget gyógyítani képes lehetőségeket nyitottak meg az iskolai konfliktusok kezelése terén is.

Gáll Krisztina

Demeter Dóra

Ha röviden kellene jellemeznem magamat, azt mondanám, hogy a kommunikációban hiszek, emberközpontú és megoldás orientált vagyok. Mindig olyan munkakörökben dolgoztam – legyen az a nyelvoktatás, az EU-ban szakpolitikai döntéshozatal előkészítése vagy a jelenlegi multinacionális munkakörnyezet - , ahol az egyén vagy a csoport egy-egy közös cél irányában, különböző érdekeiket érvényesítve dolgozott és ahol az emberi kapcsolatok és a hatékony kommunikáció mindig középpontban voltak. Tapasztalatom, hogy az ügyek akkor mozdulnak kielégítően előre, ha fennáll a folyamatos információáramlás és minden fél érzi, hogy az adott helyzetben az általa fontosnak tartott részletek figyelembe vannak véve. Hasonlóan kedves barátnőimhez, Krisztához és Katához, az önismereti munka, és az önfejlesztés évek óta fontos helyet tölt be az életemben. Így hiszek abban, hogy mindenki a saját életének és érdekeinek leghitelesebb képviselője. Bízok az emberi kapcsolatok fontosságában és erejében a mindennapi életben és a munkában is, ezért különösen jó érzéssel tölt el, amikor azt látom, hogy a megfelelő környezetet biztosítva, tere lesz egy-egy akadályt jelentő konfliktus biztonságos keretek között történő kibontásának, ahol az érintett felek félelem nélkül, egy megtartó térben beszélhetik ki a problémáikat és érkezhetnek meg egy közös megoldáshoz.