A közösségi mediációról
A közösségi mediáció, vagy más néven kör facilitálás egy resztoratív technika, amely a bizalom, az együttműködés helyreállítását szolgálja egy közösségben. A folyamat során olyan keretet, KÖRt teremtünk, amelyben minden résztvevő egyformán szót kap, létrehozzuk egymás meghallgatásának és meghallásának lehetőségét, azzal, hogy a résztvevők kulturális és identitásbeli különbségeinek is teret, elfogadást, megtartást biztosítunk. Olyan közösségeknek, csoportoknak ajánljuk, ahol a problémák sok emberre másképp hatnak, ahol közösség keretei nem teszik lehetővé a kulturális különbségek összefésülését a hétköznapi találkozások során.
Küldetésünk, hogy segítsük a közösségeket abban, hogy problémáikat új konfliktuskezelési eszközökkel bővítsék. Tapasztalatunk szerint a legtöbb közösség tagjai hasonló értékrendek mentén rendeződnek közösséggé, amely mindig erős alap ahhoz, hogy a felszínen megjelenő érdekkülönbségekből, kommunikációs félreértésekből kialakult problémákat a körben, meleg, megtartó légkörben lehessen átforgatni, és új, mindenki számára elfogadható megoldásokká, kompromisszumokká alakítani.
Szerepünk a kör megteremtése és megtartása. A döntés, a megállapodás meghozatalának megsegítése, azáltal hogy a résztvevőket abban támogatjuk, hogy az egyén és a közösség szintjén is saját maguk hozzák létre saját megoldásaikat.